آماده سازی سطوح

با توجه به فعالیت شرکت در امر ساخت سازه های فلزی واستراکچر فولادی از ابتدای طراحی وساخت تا مرحله سندبلاست ورنگ برنامه ای مدون وجامع تدوین نمودیم. لذا از بین دهها مواد ساینده مورد استفاده در سندبلاست مانند سیلیس، سرباره، آهن، آب و ماسه (وات بلاست) وآب(جت بلاست) ما از نوع گریت، مسباره در واقع سرباره مس را انتخاب نمودیم.

دلیل انتخاب مسباره عنوان ساینده :

مسباره ماده معدنی دارای سختی بالا که دارای خصوصیات ویژه ای چون :

  • سرعت بالاتر
  • افزایش راندمان کار
  • افزایش بالاتر کیفیت سطح

و در نهایت بدلیل تولید گردو غبار کمتر، حافظ سلامت کارکنان می باشد. سیلیکای آزاده شده آن (متبلور) کمتراز 1% ودارای چگالی بالا به عنوان بهترین جایگزین ماسه سیلیس، جهت بلاسینگ سطوح در صنایع ساخت سازه فلزی میباشد.

مسباره دردونوع متفاوت مات وبراق تولید وعرضه می گردد. اما نوع مات دارای چگالی وسختی بالاتری نسبت به براق میباشد، که در گریدهای بالاتر حداکثر تا 3 بار قابلیت بازیافت دارد.

نحوه اجرای سندبلاست توسط شرکت آسگون فلز

سالنی که برای سند بلاست انتخاب گردیده دارای 600 متر مربع مساحت میباشد.

قطعات فلزی ساخته شده توسط جرثقیل های دروازه ای از سالن تولید ومونتاژخارج و دریک مسیر به صورت مکانیزه وارد سالن سند بلاست میشود. سپس دربهای اصلی بسته وسیستم تهویه هوا با جریان مدار بسته شروع به کار نموده. و اپراتورهای فنی و آموزش دیده و حرفه ای مجهز به وسایل حفاظت فردی کار خود را شروع می کنند.

در روش های مرسوم جهت خروج گرد وغبار ایجاد شده از سند بلاست در نقاط مختلفی از سالن، فنهای سقی واکسیال استفاده میشود. که این فنها متداول ترین نوع فنها میباشند و با توجه به فشار پائین جذب گردوغبار و آلودگیها از کارایی وراندمان کمی برخوردار میباشند. و بعضا قادر به تهویه مطلوب نبوده ودر نهایت کیفیت مطلوب زیست محیطی را دربرنمی گیرد.درحالیکه درصورت خروج هوای آلوده به فضای خارج از سالن موجبات نگرانی واحدهای همجواروسازمان حفاظت از محیط زیست را فراهم می نماید.

با توجه به اهمیت این موضوع مدیران شرکت آسگون فلز با بررسی های انجام شده و مسئولیت پذیری درقبال محیط زیست وبا بهره گیری ازدانشهای فنی وعلمی توانستند راهکارعملی وصحیح را انتخاب وبا استفاده از تجارب بدست آمده و ارائه متدد عالی فنی ومهندسی نسبت به رفع آلودگی های ایجاد شده در بخشهای سندبلاست ورنگ آمیزی اقدام نماید.

متدد استفاده شده جهت جلوگیری از ورود الودگی به خارج از محیط سندبلاست

جهت جلوگیری از خروج آلودگی به محیط خارج وعملیات فیلتر نمودن گرد وغبار ایجاد شده درداخل سالن وتهویه استاندارد، سالن سندبلاست مجهز به جت فنهای پرتابل با گردش 180 درجه جهت هدایت گرد وغبار به سمت هودهای جانبی میباشد. هودهای جانبی نیز گرد وغبار جذب شده را به فیلتری که در خارج از سالن قرار دارد هدایت می نمایند.

نکته قابل توجه در استفاده از این جت فن ها این است که با قدرت بالای که دارند میتوانند گرد وغبار معلق درهوا را در مسیر رباینده های نصب شده قرار دهند. البته مسباره بعلت چگالی بالا در سطح زمین قرار می گیرد و در نهایت توسط تجهیزات دیگری به محل سیلوی مواد هدایت می گردد تابرای چرخه دوباره مورد استفاده قرار گیرند.

تصفیه گرد و غبار سندبلاست

تصفیه گرد وغبار در یک سیستم مجهز به تجهیزات پیشرفته انجام میگیرد که ذرات معلق و دارای وزن را از هوای تمیز جدا کرده و مانع از آلودگی محیط زیست می گردد. حاصل جمع شده ذرات فوق توسط یک دستگاه دیگر پرس و واکیوم میگردد. پس از عملیات سندبلاست قطعات فلزی در مسیر ریل گذاری شده به سمت سالن تمیز کاری ورنگ انتقال میابد و پس ازربع گردش درزاویه 45 درجه درسالنی به عرض 20 متر و طول 90 متر قرار میگیرد این سالن در انتها به صورت L میباشد که محل بار گیری قطعه درمحل های پیش بینی شده میباشد.

متدد ایمنی و بهداشت رنگ آمیزی در واحد رنگ شرکت آسگون فلز

مقدار گرده رنگ آمیزی قطعات فلزی توسط فن های قدرتمند تهویه که در مسیر های رنگ پاشی نصب گردیده به سمت فیلتر روانه شده وفیلتر میشود.

رنگ آمیزی در این سالن با استفاده ازهواکش قوی، حلالها و مواد فرار رنگها را به سمت فیلترهایی که در خارج از سالن نصب شده هدایت میکند.علاوه بر ایجاد محیط تنفسی مناسب در داخل سالن ازانتشار آن به محیط خارج نیز جلوگیری میکند. از بهترین راههای جلوگیری از خروج بخارات حلال ها، استفاده از فیلتر میباشد. بیشترین آلودگی هوا به هنگام استفاده از روش پاششی در رنگ آمیزی پیش می آید. در اکثر رنگ ها از حلال هایی با نقطه اشتعال بالا(بیش از 38 درجه سلسیوس)استفاده میشود. که از لحاظ تبخیر و اشتعال ونهایتا آلودگی، مشکل چندانی ایجاد نمی کنند و با رعایت یکسری اصول ایمنی کاملا قابل کنترل هستند. برخی رنگها که اسپری می شوند و حاوی حلال های با نقطه اشتعال پائین هستند، نیاز به کنترل و مراقبت بهداشتی و محیط زیستی بیشتری دارند. از جمله دستگاهی که جهت جلوگیری از آلودگی هوا و محیط زیست توسط انتشار حلالها از محیطهای ساخت و اعمال رنگ درواحد رنگ پاشی تجهیز میشود، می توان از جمع کننده فیلترو آبشاررنگ نام برد.

سیستم های تهویه بخارات و موادسمی ناشی از رنگ کاری در مواضع بخصوص نصب گردیده اند، و مانع از پخش تمامی ریزگردها میشود. در نتیجه با تکیه به محدودیت های موجود انرژی در کشور و استفاده مطلوب از روش های بکار گیری تجهیزات در تولید راهکارهای علمی را عملی نماییم و با تدوین برنامه ای خاص در چهار چوب استانداردهای موجود و صرفه جویی در مصرف انرژی و مدرنیزه نمودن صنعت استراکچر سازی در جهت نیل به اهداف بلند مدت و عالیقدر برسیم.